Dřevěný interiér rodinného domu

Rádi bychom představili ukázku z naší nové realizace - výroby nábytku a zařízení ze dřeva pro celý rodinný dům. Ve spolupráci s pražským design ateliérem AQUA LIFE DESIGN vznikl nový, unikátní projekt, k jehož kompletní realizaci jsme byli osloveni. Základem této zakázky byla dokumentace spočívající v realistické vizualizaci očekávaného výstupu. To znamená, že jsme nábytek a interiéry vyráběli přesně podle představ architektů a především majitele. Vznikl tak prostor s osobitým a zcela jedinečným rázem.

Zajímavé nápady, prvky a myšlenky byly především výzvou. Výzvou dokázat, že společnost DŘEVONÁBYTEK dokáže zhmotnit myšlenky architekta do detailu, s elegancí a v neposlední řadě také v precizním provedení. To je obvykle nezbytnou podmínkou toho, aby byl nábytek bytelný, odolný a mohl tak sloužit mnoho let.

Zádveří

Vstupní prostor je místo kde se poprvé setkáváme s náladou interiéru. Zde se začíná utvářet celkový dojem prostředí. Dominantou vstupního prostoru je odkládací stěna z MDF desky s drážkami. Botník je sestaven ze skříněk. Tyto dřevěné skříňky jsou navrženy tak, aby se využil celý prostor chodby, a navíc slouží zároveň jako odkládací prostor. Uvnitř skříněk jsou umístěny šuplíky s plno-výsuvy s tlumením dojezdu BLUM.

interiér dřevo

Kuchyně

Kuchyně patřila co do detailů a náročnosti realizace mezi nejsložitější prvky tohoto projektu. Důležitým faktorem je skutečnost, že se v tomto případě jedná o nejvíce namáhanou část interiéru. Díky tomu se násobí nároky na vhodně zvolené materiály a použité postupy. Dáváme si totiž vždy záležet na tom, aby naše produkty měly maximální možnou dobu životnosti a použitelnost.

Na míru vytvořená elegantní kuchyňská linka je zakončená poloostrovem. Ten jednak skvěle vymezuje prostor a také rozšiřuje odkládací i úložný prostor. Na pracovní desku jsme použili černý přírodní kámen s integrovaným kamenným dřezem. Pracovní desky z přírodního kamene mají prakticky neomezenou životnost. Není problém kamkoliv položit rozpálený hrnec nebo se obávat škrábanců a odřenin. Podtrhují také přírodní ráz celého obytného prostoru.

Elektrospotřebiče od značky Siemens jsou elegantně vestavěné do nábytku. Kromě ideálního využití místa se stávají přirozenou součástí kuchyně jako celku.

Kuchyně plynule přechází v jídelní část, které dominuje mohutný masivní stůl s barevnými židlemi. Stůl i všechny židle jsme vyrobili na míru podle předlohy majitele. Spolu s ostatním zařízením utváří odlehčený a příjemný prostor na společná setkání rodiny.

Celým hlavním obytným prostorem se elegantně a nenásilně proplétá bílé, zajímavě řešené schodiště vedoucí do podkroví domu. Schodiště jsme vyrobili z dřevěného masívu a použili vysoce odolný nátěr se skvělými povrchovými vlastnostmi a snadnou údržbou.

Obývací část

V obývací části domu zaujme knihovna umístěná podél celé stěny místnosti. Obytný prostor nejen doplňuje o další úložné prostory, ale také vzhledem ke svému tvaru tento prostor opticky nenápadně zvětšuje. Nedílnou součástí místnosti je bar ve střední části.

Ve stejném tónu se táhnou po bočních stěnách komody. Jsou prakticky osazeny šuplíky umožňující přehledné a pohodlné ukládání věcí. Elegantní konferenční stolky jsou vyrobeny v kombinaci kovu a stříkané MDF desky v požadovaných barvách. Příjemnou atmosféru dotváří netradiční strop tvořen z části spodní stranou schodiště a z části dřevěným obložením v přírodní barvě. Tento materiál byl také použit k dekoraci stěny nad okny.

Společným prvkem celého interiéru je dřevěná podlaha jednotně prostupující všemi místnostmi. Podlahy v celém prostoru splňují náročná kritéria na kvalitu a odolnost použitého materiálu. Dřevo opět předvedlo svou skvělou schopnost - že dokáže skloubit moderní design s pocitem tepla a udržet spojení s přírodou.

Ložnice

Ložnici vévodí mohutná a prostorná masivní postel. Pod okny se nachází komoda s prostornými zásuvkami a policemi ve stejném duchu provedení jako v obývací místnosti. V ložnici samozřejmě nechybí prakticky navržená prostorná, vestavná šatní skříň. Bílá barva v celém pokoji navozuje pocit čistoty, který je s ložnici neodlučitelně spjat. Také tento pokoj je navrhnut tak, aby majiteli nabídnul co možná největší pocit pohodlí.

Koupelna

S ohledem na jednotný styl a na kompozici, do které byl celý interiér laděn, zůstává i v koupelně dominantním prvkem dřevo. Tentokrát jsme použili dubovou dýhu v kombinaci se sklem a nerezovými doplňky. I přes začlenění tohoto, na první pohled studeného materiálu, byla opět zachována útulná atmosféra celého bytu.

Jelikož jsme si dobře vědomi specifického prostředí, které koupelna představuje, odpovídají tomu i použité techniky výroby a úprava dřeva. Ty majiteli zajistí, že bude nábytek skvěle vypadat a dobře sloužit velmi dlouhou dobu. Naše výrobky se vyznačují stabilitou a odolností.

Tato realizace je další skvělou ukázkou toho, že firma DŘEVONÁBYTEK je schopná:

  • zajistit kompletní realizaci na klíč
  • kombinovat libovolné materiály
  • spolupracovat s náročnými požadavky architektů
  • vytvořit ucelený systém produktů, doplňků a komponent
  • splnit náročné požadavky klienta na kvalitu
  • zajistit originální přístup k řešení

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat a zařídit si svůj interiér po svém.

Dřevonábytek - realizace Bubbleology

Pro mezinárodní síť prodejen společnosti Bubbleology jsme v Praze, Brně a Bratislavě vytvořili v obchodních centrech jejich nová prodejní místa. Během osvěžení skvělými bubble nápoji si tak můžete kdykoliv prohlédnout naši práci. Zároveň je to ukázka, že se nebojíme žádné výzvy a že to z jižních Čech není nikam daleko.